Wizyta w partnerskiej szkole w Ostrawie

Dnia 7 maja grupa dzieci z naszej szkoły, uczęszczających do klas IV-VI,  udała się z rewizytą do partnerskiej szkoły w Ostrawie. Na miejscu zostaliśmy serdecznie przywitani i słodko ugoszczeni.

Następnie zaproszono nas na wycieczkę po Ostrawie. Wpierw udaliśmy się do Nowego Ratusza. Na nim znajduje się najwyższy punkt widokowy w Czechach - mierzy on aż 85 metrów. Stamtąd mogliśmy podziwiać piękno Ostrawy oraz jej okolic, a nawet panoramę Beskidów i przygraniczne tereny Polski. Tam też przewodnik ciekawie opowiedział nam o historii miasta oraz jego architekturze.

Po obejrzeniu Ostrawy z lotu ptaka udaliśmy się do centrum miasta, w którym dane nam było zobaczyć jego zabudowę. Jak się okazało, Ostrawa to piękne miasto z dużą ilością zabytków.  Podczas naszej wycieczki zobaczyliśmy między innymi: Rynek, a na nim Kolumnę z figurą Panny Marii, Stary Ratusz oraz wiele innych ciekawych pomników kultury.

Podczas wizyty w Czechach realizowaliśmy projekt fotograficzny pt. „Ostrawa w oczach dziecka”. Nasi uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością oraz dużym zaangażowaniem przy realizacji zaproponowanego tematu. Powstały setki wspaniałych zdjęć, które stanowią niezapomnianą pamiątkę z naszej podróży.

Następnie udaliśmy się na obiad  i tym miłym akcentem zakończyła się nasza kolejna wizyta w partnerskiej szkole w Ostrawie. Wróciliśmy zadowoleni i pełni estetycznych wrażeń.

J. Rzepiel