Konkurs dla uczniów klas VI

W środę, 5 czerwca odbyła się kolejna XII już edycja Miejskiego Konkursu „Mądra głowa podstawowa”. Każda szkoła wystawiła dwóch zawodników i trzech kibiców.

Uczniowie klas szóstych raciborskich szkół zmierzyli się ze sobą w rozwiązywaniu testów z języka polskiego, historii, matematyki i przyrody. Musieli się także wykazać znajomością przysłów polskich, umiejętnościami manualnymi i wyobraźnią przestrzenną. Budowali konstrukcje geometryczne, zmagali się z zawiłościami polskiej ortografii.

A wszystkim towarzyszył doskonały humor! Do walki zagrzewały okrzyki kibiców. Najciekawszy doping przygotowali uczniowie ZSP2, a oto ich hasła: "Czy na głowy, czy na kopie, zawsze walcz uczciwie chłopie!" i "Hej do boju przeciwnicy bez walka się nie liczy!".

Wyniki konkursu: I miejsce - SP 18 i tytuł Mądrej Głowy 2013, II miejsce - ZSP 2, III miejsce - SP 3.

Organizatorzy konkursu dziękują za udział w konkursie i zapraszają za rok.