Uwaga nadwaga!

OD 12 – 16 listopada klasy IV – VI uczestniczyły w spotkaniach z panią dietetyk z centrum dietetycznego NATURHAUSE w Raciborzu.

W czasie prelekcji uczniowie dowiedzieli się o konsekwencjach wynikających z nieprawidłowej diety oraz zapoznali się ze wskazówkami  jak komponować pełnowartościowy jadłospis dla całej rodziny. Każdy z uczestników spotkania otrzymał zaproszenie na bezpłatne konsultacje dietetyczne połączone z pomiarami ciała i wagi.

UWAGA NADWAGA to ogólnopolska kampania edukacyjna, której organizatorem są centra dietetyczne Naturhouse. Inicjatywa ta miała na celu zwrócenie uwagi na problem otyłości i złego sposobu odżywiania jaki stosujemy i utrwalamy w naszych rodzinach. Patronem honorowym Akcji został Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny.