W drodze do Betlejem

O 16.00 rozpoczął się świąteczny kiermasz zorganizowany przez Radę Rodziców. Można było kupić przygotowane przez uczniów piękne stroiki oraz upieczone przez ich mamy ciasta i ciasteczka. Otwarta była też w świetlicy kawiarenka. 

Punktualnie o godz. 17.00 wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej. Zgromadzonych gości i pracowników szkoły powitała dyrektor B. Małek i zaprosiła do obejrzenia przedstawienia jasełkowego pt. "W drodze do Betlejem". Od kilku lat swoim śpiewem uświetnia nasze jasełka  Zuzanna Szreder. Tak było też i tym razem. Znana piosenkarka wystąpiła dwukrotnie.

Młodzi aktorzy Teatru „Trzynastka” pięknie wypowiadali swoje kwestie. Przedstawienie toczyło się żywo i wartko. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wcieliły się w powierzone role tj. Heroda, Józefa, Maryi, Trzech Króli, pastuszków, aniołków, diabłów, i innych. Widzowie nie mieli ani chwili czasu na nudę. Kolejne sceny przeplatano znanymi i nowymi kolędami.

Na koniec aktorzy podzielili się z widzami opłatkiem. Przedstawienie nagrodzono gromkimi  brawami.

Autorkami scenariusza, choreografkami i reżyserkami przedstawienia  były p. Z. Bobyk i E. Kocyłowska. Piękną scenografię wykonała p. K. Jasion z pomocą p. Edwarda (woźnego i konserwatora). Oprawę muzyczną przygotował p. A. Lipiec.