Jasełka w SP13

W czwartek wieczorem teatr „Trzynastka" wystąpił w sali gimnastycznej SP13 z bożonarodzeniowymi jasełkami. W ich przygotowanie zaangażowała się prawie czterdziestoosobowa grupa uczniów i kilku nauczycieli. Tym razem reżyserki przedstawienia, Elżbieta Kocyłowska i Zdzisława Bobyk, nadały mu tytuł „Aby nie zgasła gwiazda".

Jasełka stały się już tradycją szkoły i, tak jak już bywało wcześniej, wzbudziły zachwyt widzów. Piękną scenografię przygotowała Katarzyna Jasion. Młodzi aktorzy spisali się naprawdę doskonale. Z pomocą rodziców przygotowali do swoich ról barwne i pomysłowe stroje.

Mieliśmy okazję zobaczyć uskrzydlone anioły, nieco straszne diabły i żądnego władzy Heroda. Zatroskanego Józefa i Maryję z Dzieciątkiem w pięknej grocie. A na koniec spieszących do nich z darami Trzech Króli i zaspanych, wystraszonych widokiem aniołów, pasterzy.

Przedstawienie uświetniła swym występem piosenkarka Zuzanna Szreder. Zaśpiewała pięknie tradycyjne kolędy. A jej zespół pod kierunkiem Andrzeja Lipca zadbał o oprawę muzyczną całości.

Panowała wspaniała atmosfera, można było przeżyć coś pięknego i wspólnie radować się z narodzin Jezusa. Na koniec aktorzy podzielili się z widzami opłatkiem.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania jasełek i czekamy z niecierpliwością na następne!