Projekt

Od 4 września 2009 r. SP 13, a konkretnie klasa IIb przystąpiła do projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Istotą projektu jest wielokierunkowe i wieloaspektowe wspieranie rozwoju umysłowego, emocjonalnego, społecznego, fizycznego i motorycznego uczniów rozpoczynających naukę szkolną poprzez praktyczne działania dzieci pod kierunkiem nauczyciela. Projekt stwarza warunki wszechstronnego rozwoju dziecka, jego kreatywności, ciekawości poznawczej i otwartości na wiedzę.

Ósmego grudnia odbyła się lekcja pokazowa przeprowadzona przez nauczycielkę kl. IIb, Bożenę Machalską dla rodziców i nauczycieli SP13. Była ona podsumowaniem projektu realizowanego od września.