Miejski Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej NR 13

6 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 13 w Raciborzu odbył się Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora. Młodzi gracze rozgrywali ciekawe partie szachowe podczas siedmiu rund. Każdy zawodnik miał 15 minut na rozegranie partii. Zarówno dla zwycięzców jak i przegranych była to świetna zabawa, wymyślać rozmaite strategie i realizować ułożone przez siebie palny. Turniej nadzorował instruktor szachowy Jan Młynarczyk, który nie tylko wyjaśniał zasady rozgrywki, ale ponadto udzielał trafnych rad i wskazówek.

Wyniki turnieju zostały oficjalnie ogłoszone przez dyrektor szkoły panią Bogusławę Małek. A zwycięzcy prezentują się następująco:

Klasy I - II
1 miejsce w kategorii klas I -II Mika Bartosz SP nr 13
2 miejsce w kategorii klas I -II Musioł Anna SP nr 13
3 miejsce w kategorii klas I -II Gawenda Kacper SP nr 4

Klasy III - IV
1 miejsce w kategorii klas III - IV Brzenczka Dawid SP nr 13
2 miejsce w kategorii klas III - IV Rajchel Oliwer SP nr 13
3 miejsce w kategorii klas III - IV Maj Łukasz SP nr 4

Klasa V - VII

1 miejsce w kategorii klas V-VII Kondys Piotr SP nr  13

2 miejsce w kategorii klas V-VII Doniec Mateusz SP nr 4

3 miejsce w kategorii klas V-VII Szymiczek Marcin SP nr 4

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Mamy nadzieję, że szachy będą się nadal aktywnie rozwijać w naszym mieście oraz w szkole jak działo się to do tej pory.

Dawid Brzenczka