Projekt "Zostań znajomym swojego dziecka"

Projekt "Zostań znajomym swojego dziecka" adresowany jest do rodziców i opiekunów. Jego celem jest zachęcenie ich do aktywnego uczestniczenia w internetowym życiu swoich dzieci czy podopiecznych, poznania ich zainteresowań i wirtualnej społeczności. Akcja realizowana jest przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet, który NASK prowadzi wspólnie z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacją Dzieci Niczyje) od 2005 r. jako Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI).
Dzieci coraz więcej czasu spędzają w Internecie. Surfują po sieci korzystając z komputerów, telefonów komórkowych czy coraz częściej z tabletów. Zazwyczaj bieglej posługują się multimedialnymi urządzeniami niż ich rodzice. Cyfrowy świat to ich rzeczywistość. Dorosłym może być często trudno nawiązać kontakt z własnym dzieckiem. Dlatego warto być z nim, kiedy stawia swoje pierwsze kroki w Internecie. Pokazać, co można ciekawego robić w sieci, nauczyć najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Hasło „Zostań znajomym swojego dziecka” ma zachęcić wszystkich dorosłych do aktywnego uczestniczenia w internetowym świecie podopiecznych oraz przyglądania się jak wygląda ich aktywność i czy nie zagraża ich poprawnemu rozwojowi.