Akademia z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich.

W minionym tygodniu w naszej szkole odbyła się wyjątkowa akademia z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich, która przywitała nas wyjątkową atmosferą magii literatury. Uczniowie klas młodszych oraz nauczyciele zebrali się w sali gimnastycznej, pełni entuzjazmu i ciekawości.

Temat przewodni tegorocznego wydarzenia był niezwykle inspirujący - obchodziliśmy stulecie założenia wytwórni Walta Disney'a. Był to czas, kiedy bajki stawały się rzeczywistością, a marzenia wypełniały serca wszystkich, niezależnie od wieku.
Pierwsza część akademii była pełna uroczych chwil, gdy Pani Dyrektor, Bogusława Małek, nauczyciele oraz starsi uczniowie z przyjemnością czytali fragmenty klasycznych bajek Disnye'a takich jak "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" czy " Alicja w Krainie Czarów". Słuchając tych magicznych opowieści, nasze wyobraźnie przeniosły nas do niesamowitych krain, w których wszystko było możliwe.

Drugą część uświetnił występ zespołu wokalno-instrumentalnego pod dyrygenturą p. Iwony Sedlaczek. Ich wykonanie najsłynniejszych utworów z animacji Disney'a było jak podróż do świata muzyki, w której każda nuta opowiadała własną historię. Byliśmy uniesieni dźwiękami, które przypominały nam o mocy wyobraźni i sile marzeń.
Ta akademia przypomniała nam, jak ważne jest czytanie i poszanowanie praw autorskich. Dzięki książkom możemy przenieść się w nieznane światy, poznać niezwykłe postacie i zdobyć niewyczerpane źródło wiedzy. Prawa autorskie natomiast chronią twórców, inspirując ich do dalszego dzielenia się swoimi historiami z nami.
Wspólne przeżywanie tego wydarzenia pomogło nam zrozumieć, że literatura i sztuka mają niesamowitą moc. Pozwoliły nam odkryć, że każdy z nas może być bohaterem własnej opowieści.

Zapisując to wydarzenie pragniemy utrwalić te chwile, niech ta akademia przypomina nam zawsze, że książki są kluczem do niezliczonych przygód, a sztuka może zmieniać nasze życie na lepsze.
Zapraszamy do biblioteki!