Charytatywny pierwszy semstr

W pierwszym semestrze zorganizowano wiele akcji charytatywnych.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom a przede wszystkim rodzicom za ogromne zaangażowanie i wspieranie naszych akcji.

W akcji naklejki z biedronki udało nam się uzbierać 1228 sztuk naklejek. Wypełnione plansze trafiły na licytacje charytatywne poprzez „Bazarek charytatywny – razem możemy wszystko”.

Zbieraliśmy też karmę dla zwierząt z raciborskiego schroniska.

Wspieraliśmy również inne akcje charytatywne np. zorganizowaną przez Szkołę Podstawową nr 3 akcję dla Ukrainy oraz Mikołajkową akcje Pizzeria Emilia Romagna dla Specjalistycznego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu w której zbieraliśmy przybory szkolne.

Fabianek z Rybnika otrzymał od naszych uczniów mnóstwo kartek z okazji swoich urodzin.

Nasza szkoła jak co roku przystąpiła do akcji fundacji Mam z@sięg „Idą święta nie o smsie lecz o kartce pamiętaj”. Uczniowie klas 4-8 wypełniali życzeniami świątecznymi pocztówki zakupione w fundacji, a klasy 1-3 wykonały ręcznie piękne kolorowe kartki, którymi obdarowani zostali pensjonariusze Domów Opieki Społecznej w Raciborzu.

Akcja Mikołaj w koronie. Podopieczni rodziny zastępczej z Wodzisławia Śląskiego otrzymali na gwiazdkę wymarzone prezenty dzięki klasom 6a, 6c i 8e oraz nauczycielom którzy zostali Mikołajami i przygotowali dla nich świąteczne paczki.

W tym roku nasz szkoła przystąpiła do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dzięki waszemu zaangażowaniu udało nam się zebrać 1121.62 zł.