SP13 dla WOŚP

Stacjonarna puszka WOŚP w naszej szkole!!! ❤
Nasza szczęśliwa trzynastka po raz pierwszy przyłączy się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 29.01.2020 roku – to już pewna data Tego dnia w całej Polsce, ale także w sztabach za granicą, odbędzie się kwesta pod hasłem Chcemy wygrać z sepsą!
Dlaczego walka z sepsą?
Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.
Nieco wcześniej, bo już od 19.12.2022 do 13.01.2023, rozpoczynamy zbiórkę pieniędzy na ten cel w naszej szkole. Puszka będzie się znajdowała w gabinecie psychologa szkolnego, również członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu będą chodzić po szkole – w zamian oferujemy ogromny uśmiech oraz piękne czerwone serduszko.
20.12.2022, w godzinach od 16:00 do 17:00 przed Jasełkami Teatru „Trzynastka” tuż przy wejściu do szkoły będzie znajdowała się puszka stacjonarna, do której każdy może wrzucić pieniążek.
Również nasza szkoła założyła e-skarbonke, którą znajdziecie w linku
Serdecznie zapraszamy!
opiekunowie