Program profilaktyczny - "Nie dla alkoholu"

W październiku i listopadzie prowadzone były w naszej szkole działania z zakresu profilaktyki uzależnień od alkoholu i nikotyny oraz profilaktyki zdrowia psychicznego, których koordynatorem była szkolna psycholog Bernadetta Ślusarczyk. W ramach programu "Nie dla alkoholu" uczniowie brali udział w zajęciach prowadzonych przez specjalistów ze Śląskiego Centrum Profilaktyki i Psychoterapii. Chętne klasy brały również udział w konkursie na happening profilaktyczny w ramach którego wykonali plakaty, wymyślili hasła oraz nagrali krótkie filmiki o tematyce antyalkoholowej i antynikotynowej. Nagrodą za zaangażowanie były vouchery "na wspólnie spędzony czas" czyli bony podarunkowe do wykorzystania przez całą klasę;)

Podsumowaniem naszych działań było zorganizowanie Szkolnego Dania Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele przywdziali żółte stroje. Odbył się również konkurs plastyczny "Pokaż swoją życzliwość". Organizatorami dnia życzliwości są nauczyciele współorganizujący kształcenie Edyta Hmielorz i Estera Mrowietz, psycholog szkolny Bernadetta Ślusarczyk oraz nauczyciel bibliotekarz Ewelina Draus. Gratulujemy wszystkim wygranym w obu konkursach.

Serdecznie dziękujemy za czynny udział w prowadzonych działaniach.