Projekt edukacyjny „Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji”.

W naszej szkole na zajęciach rozwijających kompetencje emocjonalno – społeczne realizowany jest ogólnopolski projekt edukacyjny „Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji”.

Organizatorem i patronem projektu jest Wydawnictwo Edukacyjne – Kapelusz z Kwiatami.

Postacią przewodnią projektu jest kot Amadeusz, który zabiera głos w wierszykach z książki „O kotku Amadeuszu, czyli wiersze na małe i duże troski”. Podejmuje on tematy znane wszystkim dzieciom, np. jak radzić sobie z emocjami (ze strachem, z nieśmiałością, z poczuciem porażki, ze smutkiem), jak rozwiązywać problemy (jak odnaleźć swój talent, jak znaleźć przyjaciół, co robić w czasie choroby), jak radzić sobie w niektórych sytuacjach (jak pokonać nudę), jak odnaleźć się w świecie (jak zadbać o przyrodę, jak pokonać nieśmiałość, jak pokonać niecierpliwość, czy warto być dorosłym)

Cele projektu:

- kształtowanie umiejętności rozpoznawania, nazywania oraz rozróżniania emocji

- kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami

- kształtowanie umiejętności rozwiązywania problemów,

- kształtowanie postaw prospołecznych

- pobudzenie poczucia własnej wartości

- kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, uzdalniających do odpowiedzialnych decyzji

- wzmacnianie zdrowia psychicznego dzieci