Corocznie 2 kwietnia na całym świecie to dzień wiedzy na temat autyzmu.
Jego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat spektrum zaburzeń autystycznych, zwrócenie uwagi na historie, z jakimi mierzą się osoby w spektrum każdego dnia oraz budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym oraganizowanym przez Stowarzyszenie Spektrum z Raciborza " Autyzm- wiem i rozumiem". Łucja z klasy 1A zajęła 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w siedzibie stowarzyszenia dnia 1 kwietnia. Sredecznie gratulujemy Łucji i  dziekujemy pozostałym uczestnikom konkursu za zaangażowanie.
W poniedziałek 04.04.2022r w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Spotkanie poprowadziły panie ze Stowarzyszenia Spektrum przekazując ogrom wiadomości na temat Atyzmu. Nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w doświadczeniach które przybliżyły im, jak funkcjonują osoby ze spektrum.

Serdecznie dziękujemy za wiedzę która panie nam przekazały.