Zbiórka charytatywna dla Uchodźców z Ukrainy

Bardzo dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za ogrom wsparcia jakie otrzymaliśmy w zeszłym tygodniu od Państwa.
Przekazane na zbiórkę dary wsparły zbiórkę Rybnickiej Rady Kobiet oraz Urzędu Miasta Racibórz a karma i akcesoria dla zwierząt zostały przekazane ŁAPIE - Nyskie Pogotowie Opiekuńczo - Adopcyjne dla zwierząt, które zajmuje się sprowadzeniem opuszczonych i bezdomnych zwierząt z Ukrainy.
Urząd Miasta przedłuża zbiórkę oraz zaktualizował listę potrzebnych darów zgodnie z zapotrzebowaniem jakie otrzymał od władz Tyśmienicy. Oprócz zbieranych dotychczas produktów partnerzy z Tyśmienicy zwracają się do nas dodatkowe sprzęty dla Sił Zbrojnych:

Na liście znajdują się:
- opaski uciskowe i bandaże medyczne, apteczki
- nakolanniki
- ochraniacze na łokcie
- rękawice taktyczne
- cyfrowe stacje radiowe o zasięgu powyżej 3 km
- latarki z wymiennymi bateriami
- powerbanki
- buty wojskowe
- bielizna męska
- bielizna termiczna
- karimaty
- śpiwory
- czapki z polaru
- rękawiczki polarowe
- kominiarki
- żywność do długotrwałego przechowywania

Zbieramy nie tylko dla Tyśmienicy. Prowadzimy także zbiórkę produktów pierwszej potrzeby głównie dla kobiet i dzieci. Dla tych obywateli Ukrainy, dla których to Racibórz od teraz jest nowym domem. W systemie pomocy humanitarnej Raciborza zarejestrowanych jest aktualnie 107 osób (stan na 07.03). Na jak długo? Tego nie wiemy. Pomoc i wsparcie będą jeszcze potrzebne.

Dary nadal można przekazać do psychologa szkolnego sala 37 lub biblioteki szkolnej. Można również przynieść je bocznym wejściem (wejście do Pani Intendent, I piętro)