Wystawa "DRZEWA" Piotra Sochy w bibliotece szkolnej.

Przez cały miesiąc luty dzięki współpracy biblioteki szkolnej z Wydawnictwem Dwie Siostry w naszej szkole gościła wystawa DRZEWA na podstawie książki o tym samym tytule autorstwa Piotra Sochy oraz Wojciecha Grajkowskiego. W poszczególnych klasach odbyły się zajęcia omawiające wystawę. Nasi uczniowie poznali z czym wiąże się tradycja "Drzewa Życia" wywodząca się z Ameryki Południowej, poznali najciekawsze jak i najdziwniejsze rodzaje liści, dowiedzieli się jak wędrują drzewa oraz jakie gatunki zwierząt mieszkają w ich koronach. Porównali najwyższe oraz największe drzewa na świecie, dowiedzieli się jakie z nich są najstarsze oraz jak liczy się ich wiek na podstawie słojów. Zapoznali się z pracą drwala, jak przerabia się drewno na przedmioty użytkowe oraz jak ważne jest dbanie o naturalne środowisko dla prawidłowego wzrostu lasów na całym świecie. Uczniowie zaprzyjaźnili się także z Galaktycznym Strażnikiem biblioteki, przedstawicielem rasy Flora Colossus czyli Grootem uśmiechniętym drzewkiem-kosmitą.