Procedury zwrotu podręczników oraz książek z biblioteki szkolnej w Szkole Podstawowej nr 13 w Raciborzu.

1. Skompletuj wypożyczone książki oraz podręczniki.
  2.  Z podręczników usuń foliowe okładki oraz zapisane ołówkiem notatki jeśli się pojawiają, zwróć uwagę na czystość i estetykę książki/podręcznika: wyprostuj pogięte    kartki, sklej rozdarcia.
  3. Przygotowane podręczniki i książki umieść w foliowej torbie lub worku. OSOBNO! W jednej siatce podręczniki w drugiej książki z biblioteki. Worki/reklamówki  zwiąż bądź zaklej.
  4. ZAPAKUJ OSOBNO PODRECZNIKI I KSIĄŻKI Z BIBLIOTEKI. BARDZO PROSZĘ NIE PAKOWAĆ PODRĘCZNIKÓW I KSIĄŻEK BIBLIOTECZNYCH RAZEM!
  5. Przygotuj kartkę z danymi na której drukowanymi literami napisz:

- imię i nazwisko, klasa

- wypisz numery podręczników:

Np. biologia g205,
         historia g206

- wypisz tytuły wypożyczonych książek z biblioteki

- kartki z tymi danymi przyklej w widocznym miejscu  na worku/reklamówce

- zabierz ze sobą długopis

6. Książki przynoszone są do szkoły, a zwrot potwierdzony jest podpisem (własnym długopisem) na liście udostępnionej przez nauczyciela.

7.  Każda klasa będzie miała wyznaczony indywidualny termin zwrotu książek i podręczników. Proszę o zachowanie zasad bezpieczeństwa
( odległości, zakrywanie ust oraz nosa, rękawiczki). WSZYSTKIE TERMINY ZWROTÓW ZOSTANĄ PODANE W PÓŹNIEJSZYM TERMINIE Z ODPOWIEDNIM WYPRZEDZENIEM.

8. Po upływie kwarantanny (5 dni roboczych) nauczyciel bibliotekarz dokonuje oceny stanu technicznego zwróconych podręczników oraz książek. W sytuacji stwierdzenia zniszczenia rodzic zobowiązany jest do zakupu nowego egzemplarza, o czym zostanie poinformowany telefonicznie lub za pomocą innych narzędzi komunikacji.