Tęczowy dzień:)

Dziś 3 kwietnia obchodzimy Dzień Tęczy! Tęcza jest jednym z najbardziej magicznych zjawisk natury. Zachęcamy Was do stworzenia własnej tęczy. W galerii znajdziecie gotową do wydrukowania kolorowankę. Wystarczy pokolorować wg wzoru. Druga propozycja jest troszeczkę bardziej wymagająca, ale na pewno świetnie sobie poradzicie Mrugnięcie Poniżej instrukcja:

Do wykonania pracy plastycznej  potrzebujemy: kartkę A4, farby, watę, klej oraz nożyczki.

Krok 1. Wytnij z białego papieru dwa kształty chmury.

Krok 2. Przygotuj 5 kulek zrobionych z waty.

Krok 3. Przygotuj 5 kolorów farb, następnie zamocz pierwszą kulkę z waty w czerwonym kolorze i zacznij odbijać, jak pieczątka na kartce kształt tęczy, powtarzaj tak z każdym kolorem.

Krok 4. Posmaruj klejem wycięte wcześniej chmurki, przyklej na początku oraz na końcu swojej tęczy.

Krok 5. Ciesz się własną tęczą ;)

Przed nami weekend, więc poniżej w linku jeszcze kilka inspiracji plastycznych:

Wchdźcie, korzystajcie i dzielcie się z nami swoimi pracami przesyłając je na adres swietlica.sp13@interia.pl