Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - konkurs plastyczny

2 kwietnia obchodzimy  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym

"Autyzm- poznaję, rozumiem, wspieram"

Na zdjęcia Waszych prac czekamy do 16.04.2020r. Wysyłajcie je na adres psychologsp13raciborz@gmail.com  w treści maila wpisując imię, nazwisko i klasę.

Przewidziane nagrody :)

Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski !

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w naszym kraju żyje 400 tysięcy osób z autyzmem, . To jak jedno spore miasto. Ale tu liczby się nie kończą, bo z autyzmem żyją nie tylko oni, ale także ich rodzice, rodzeństwo, opiekunowie.

Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Każda osoba jest indywidualnością, nie ma dwóch takich samych osób z autyzmem. Autyzm to zespół cech, które utrudniają budowanie satysfakcjonujących relacji z innymi i sprawiają, że ludziom trudniej jest odnaleźć się w różnych sytuacjach społecznych, powoduje trudności zarówno w kontaktach społecznych, jak i w uczeniu się oraz postrzeganiu otoczenia.  Autyzm towarzyszy osobie przez całe życie, jednak dzięki odpowiedniej opiece i właściwie dobranej terapii można w znaczącym stopniu poprawić jej funkcjonowanie. Im wcześniejsza diagnoza i idąca za nią indywidualna terapia, tym większa szansa na poprawienie jakości życia osób z autyzmem i ich rodzin.

Zapraszam do obejrzenia filmiku pieknie pokazującego czym jest autyzm.

Aby dowiedzieć się więcej odwiedźcie stronę  www.polskananiebiesko.pl

#polskananiebiesko   #swiadomiautyzmu   #zostanwdomu