I miejsce dla zespołu fletowego! Brawo!

W piątek 7 grudnia uczennice szkolnego koła fletowego – Anna Durka, Kamila Lazar, Aleksandra Bożek, Laura Papiernik, Iga Pazderyn, Julia Król, Julia Jurczyk, Wiktoria Gniewek, Karolina Paprotna oraz Martyna Lach – wzięły udział w zmaganiach konkursowych na najlepiej wykonane utwory o tematyce bożonarodzeniowej na fletach prostych. Była to już XVIII edycja Wojewódzkiego Konkursu o tytuł „Mistrza Fletu”.

Dziewczęta wzięły w nim udział już po raz czwarty i jak zwykle – nie zawiodły! Z konkursu wróciły ze statuetką i dyplomem za uzyskanie I miejsca w konkursie! Sukces ten jest efektem ich 3-miesięcznej pracy nad bardzo trudnym repertuarem. Dziewczęta zagrały w tym roku dwa utwory: „Bosy pastuszek” oraz „Let it snow” w opracowaniach aż na 5 głosów! Jak komentuje opiekun zespołu – pani Iwona Sedlaczek: „Pragnę podkreślić, że jury konkursowe w skład, którego wchodziło aż 7 osób – oceniło występ bardzo wysoko. Dziewczynki uzyskały jedną z najwyższych punktacji w konkursie. Poziom tegorocznej edycji był naprawdę wysoki i stosunkowo wyrównany, a większość uczestników stanowili uczniowie klas starszych – VII i VIII. Tym bardziej jest to dla nas duże osiągnięcie i ogromna radość. Jestem bardzo dumna z dziewcząt. Chcę podkreślić, że aby przygotować się do takiego konkursu musiały one poświęcić wiele dodatkowych godzin swojego wolnego czasu na próby w szkole oraz na ćwiczenie gry w domu. Jeszcze bardziej cieszy mnie fakt, iż wyraźnie widzę, że dziewczęta czerpią z muzykowania na instrumentach prawdziwą radość, a to najważniejsze!”

Serdecznie gratulujemy uczennicom oraz p. I.Sedlaczek.