Czytam sobie. Pierwsza klasa! Podsumowanie

Przez cały rok szkolny klasy pierwsze wspólnie z biblioteką szkolną realizowały akcję "Czytam sobie. Pierwsza klasa!" organizowaną przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca Się.

Uczniowi czytali wspólnie z p. Eweliną, bibliotekarzem szkolnym, książki o ekologii, o zwierzętach czy o historii.  Odwiedzili wyspy zamieszkane przez Inspektora Maskonura, nauczyli się jak ważna jest segregacja odpadów oraz jak i dlaczego tak musimy nauczyć się dbać o wodę która jest naszym „Wielkim Skarbem” .

Dzięki zajęciom uczniowie wypożyczali serię Czytam sobie która jest dostosowana do poziomu trudności dzieci rozpoczynających przygodę czytelniczą. Książki z serii stały się  ulubioną pozycją do wypożyczania wśród uczniów klas 1.

Na zajęciach podsumowujących akcje, każdy uczeń otrzymał pakiet prezentowy przygotowany przez Wydawnictwo HarperCollins w którym znalazły się dyplom sukcesu, magnesy, plan lekcji, zakładki, naklejki,  kartę młodego czytelnika oraz książkę z serii Czytam Sobie poziom 1 lub poziom.

Biblioteka serdecznie dziękuje wychowawcom klas pierwszych za udział i pomoc przy przeprowadzeniu akcji a naszym kochanym pierwszakom życzy dużo ciekawych książek przeczytanych w wakacje.