02 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Autyzm to zaburzenie o charakterze neurologicznym, związane z nieprawidłową pracą mózgu. To znaczy, że cała ścieżka rozwoju osoby autystycznej jest inna od standardowej. Osoby z diagnozami ze spektrum autyzmu mają bardzo różne nasilenie zachowań i cech wynikających z autyzmu.
Pamiętajmy - autyzm nie jest chorobą!

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w naszym kraju żyje 400 tysięcy osób z autyzmem, . To jak jedno spore miasto. Ale tu liczby się nie kończą, bo z autyzmem żyją nie tylko oni, ale także ich rodzice, rodzeństwo, opiekunowie.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji „Zaświeć się na niebiesko” i przesłali nam swoje zdjęcia na niebiesko
07 kwietnia o godzinie 14:00 zapraszamy na lekcję otwartą na temat autyzmu. Link do lekcji zostanie przesłany poprzez e-dziennik. Serdecznie zapraszamy