Dzień Kolorowej Skarpetki

Światowy Dzień Zespołu Downa, ang. World Down Syndrome Day (WDSD) – święto obchodzone corocznie 21 marca z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa ustanowione w 2005 roku.

Zbieżność daty obchodów tego dnia z pierwszym dniem wiosny jest przypadkowa, choć powody do świętowania rewelacyjnie się uzupełniają. Liczba 21 oznacza parę chromosomów, w której pojawia się trzeci - nadprogramowy chromosom (trisomia 21 pary chromosomów).

Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi.

W naszej szkole odbył się Dzień Kolorowej Skarpetki. Klasy 1-3 przygotowały skarpetkowe plakaty oraz przyszły w tym dniu do szkoły w rożnych skarpetkach. Klasa 1 C przygotowała kolorową piosenkę https://fb.watch/4nmlSmKz6Y/ .
Do akcji dołączyli również nasi nauczyciele oraz klasy 4-8, które przeslały nam zdjęcia.