Sprawozdanie z pobytu klas III na Zielonej Szkole we Władysławowie-Chłapowie

W dniach 23.05.-05.06.2011 klasy trzecie przebywały na Zielonej Szkole we Władysławowie-Chłapowie. Celem wyjazdu było kształtowanie wśród uczniów higienicznego trybu życia poprzez zdrowe odżywianie i korzystanie z dużej ilości ruchu na świeżym powietrzu oraz wyrabianie proekologicznej postawy.

W ramach Zielonej Szkoły odbywały się następujące imprezy okolicznościowe i wycieczki turystyczne:

• piesze wycieczki wzdłuż wybrzeża oraz najbliższej okolicy,
  • gry i zabawy na plaży, placu zabaw i boiskach sportowych na terenie ośrodka wypoczynkowego,
  • wycieczka autokarowa do Gdańska i Gdyni,
  • wycieczka autokarowa na Półwysep Helski,
  • rejs statkiem połączony ze zwiedzaniem portu we Władysławowie,
  • Dzień Dziecka,
  • ognisko z pieczeniem kiełbasek,
  • dyskoteki.

Zorganizowane wycieczki autokarowe miały na celu zwiedzanie najstarszych zabytków Gdańska, obserwację świata wodnego w Oceanarium w Gdyni, zwiedzanie okrętu wojennego ORP "Błyskawica" stojącego przy nabrzeżu oraz obserwację fok podczas karmienia w Fokarium na Helu, a także podziwianie widoku na Zatokę Pucką podczas spaceru Bulwarem Helskim.

W ramach pakietu animacji zagwarantowanego przez organizatora, uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach sportowych, w zajęciach kickboxingu, tańca towarzyskiego, hip-hopu oraz na krytym basenie.

Podczas pobytu przeprowadzono szereg konkursów m. in. konkurs na utrzymanie porządku wokół siebie, konkurs na najciekawszą figurę z piasku, skoków na skakance, przeciąganie liny oraz "You can dance".

Największą popularnością wśród uczestników cieszyło się malowanie twarzy oraz konkurs "You can dance", które odbyły się w ramach Dnia Dziecka.

Na Zielonej Szkole został zrealizowany program profilaktyki zdrowotnej i ekologicznej.

Bożena Machalska