Dzień otwarty

W sobotę 19 marca w ramach promocji szkoły w środowisku zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 13 tzw. "dzień otwarty". Adresowany był przede wszystkim do rodziców pierwszoklasistów, którzy rozpoczną edukację w roku szkolnym 2011/2012.

W ten sobotni ranek, szkolne korytarze zapełniły się zwiedzającymi. Na początku wszyscy udali się do sali gimnastycznej, aby obejrzeć inscenizację „Królewna Śnieżka" przygotowaną przez uczniów klas Ia i IIIa pod kierunkiem Doroty Świst, Małgorzaty Riemel, Bożeny Buli oraz Justyny Kołodziej. Młodzi aktorzy doskonale wcielili się w swoje role. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Potem zaproszono wszystkich do zwiedzania szkoły. Można było podziwiać osiągnięcia sportowe i konkursowe w postaci licznych pucharów oraz wystawy prac.

Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła sala zabaw, a w niej suchy basen z piłeczkami. Goście mogli również obejrzeć film „Rok z życia szkoły" w „sali kinowej" oraz salkę do zajęć korekcyjnych. Tego dnia można było zajrzeć do każdej pracowni i zapoznać się z bazą dydaktyczną szkoły. Była okazja, by porozmawiać z nauczycielami, którzy będą uczyć w klasach pierwszych. Na koniec zwiedzający mogli odpocząć w kawiarence przygotowanej w świetlicy.

Mamy nadzieję, że przygotowana impreza pomoże rodzicom w podjęciu decyzji o zapisie dziecka właśnie do naszej szkoły.