Czesi u nas

Dzisiaj rano przyjechała do nas grupa uczniów z Ostrawy z nauczycielami. Jest to nasze kolejne spotkanie w ramach podjętej współpracy między szkołami. Ostatnio nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach ceramicznych i kulinarnych. Tym razem warsztaty kulinarne odbyły się u nas pod kierunkiem Grażyny Kalwali, a zajęcia plastyczne poprowadziła Justyna Kołodziej.

Po przyjeździe, po krótkim odpoczynku dzieci razem z opiekunami udały się do stołówki szkolnej. Tam czekały już na nie przygotowane składniki na sałatkę. Trzeba było tylko niektóre warzywa pokroić, dosypać przyprawy i wszystko wymieszać. Mieszanie nie było łatwe przy takiej ilości warzyw. Był też czas na degustację. Sałatka ziemniaczana wszystkim bardzo smakowała.

Potem czescy goście wrócili do świetlicy, aby pod kierunkiem Justyny Kołodziej wykonać piękne choinki z papieru i makaronu. Powstały bardzo urokliwe drzewka świąteczne. Bardzo podobały się naszym gościom i z radością zabrali je ze sobą do swojej szkoły.

Jak było miło i smacznie możecie zobaczyć na zdjęciach. Następne spotkanie już w nowym roku 2011!