Konkurs tańca

17 listopada 2010 r. odbyły się szkolne eliminacje do Regionalnego Konkursu Tańca Młodych Choreografów organizowanego  w Nędzy. W konkursie wzięło udział 11 zespołów. Uczestnicy sami przygotowali swoje układy taneczne, stroje oraz dobrali muzykę.

Do konkursu przystąpili:

• Alice - Julia Nagel,
  • Błyszczące Gwiazdeczki - Oliwia Starzec i Dominika Szczepaniak,
  • Dzikie Dziewczyny - Paulina Świętek i Kinga Rusek,
  • Become a Star - Aleksandra Czaja, Aleksandra Pocentajło, Jolanta Stróż, Karolina Maciaszek,
  • Gracja - Anna Tomczyk,
  • Czarna Pantera - Agata Sepioło,
  • Afrykańskie Dziewczyny - Wiktoria Leśnikowska i Paulina Koszany,
  • Sigma - Kinga Rusek,
  • J.M.K. - Julia Buchalski, Martyna Zielińska, Klaudia Morcinek,
  • The Game - Patryk Gołuchowski, Wojciech Janus, Paweł Juraszek,
  • Ogniste Szatany - Wojciech Kowol, Wojciech Szalacha i Szymon Lenczyk.

Gościły u nas  Martyna Rożnawska założycielka Szkoły Tańca Lilla House w Raciborzu oraz instruktorka tańca Manuela Krzykała z zespołem tanecznym. Pani Manuela zatańczyła jazz natomiast zespół zaprezentował taniec nowoczesny.

Jury konkursu w składzie: M. Krzykała, J. Kołodziej, K. Szot oraz G. Krzuś oceniło bardzo wysoko poziom występów uczestników. I miejsce przyznano Gracji, na drugim znalazła się Sigma. Trzecie miejsce zdobył zespół The Game.

Goście z Lilla House ufundowali dla zdobywcy I miejsca karnet na kurs, a dla II i III - pojedyncze wejściówki na zajęcia. Zwyciężczyni konkursu weźmie też udział w Regionalnym Konkursie Tańca Młodych Choreografów w Nędzy.

Szkolny Konkurs Młodych Choreografów przygotowała Katarzyna Szot, dekoracje wykonała K. Jasion, A. Lipiec zajął się nagłośnieniem i oświetleniem, a konferansjerem był K. Cieślak.

K. Szot