Pożegnanie klas szóstych ze szkołą i nauczycielami

24 czerwca 2010 o godzinie 16.00 uczniowie klas szóstych postanowili uroczyście pożegnać się ze swoją szkołą. Było to szczególne popołudnie, gdyż tego dnia kończyli nie tylko szóstą klasę, ale żegnali się z murami swojej ukochanej „Trzynastki" na zawsze. Wszyscy elegancko ubrani i lekko podenerwowani stawili się na sali gimnastycznej w towarzystwie swoich rodziców, wychowawców i nauczycieli.

Mimo radosnej atmosfery z powodu zbliżających się wakacji i upragnionego wypoczynku, dało wyczuć się nutkę smutku i tęsknoty za tym, co już nie nigdy nie wróci - dzieciństwem.

Pani dyrektor Bogusława Małek w swoim przemówieniu zwróciła uwagę na to, iż kończąc szkołę podstawową, uczniowie zamknęli jeden etap swojego życia. Trzeba jednak pamiętać, że gdy coś się kończy, coś również się zaczyna - coś równie fascynującego i ciekawego.

Po przemówieniu przyszedł czas na część artystyczną akademii. Pod dowództwem pani Zdzisławy Bobyk i Elżbiety Kocyłowskiej nasi szóstoklasiści przygotowali rewelacyjne show! W rytmie największych polskich przebojów przedstawili zabawne scenki dotyczące nauczycieli i uczniów. Nie zabrakło czasu, aby podziękować również swoim rodzicom i nauczycielom, którym wręczyli bukiety kwiatów. Wszyscy ‘absolwenci" pokazali się od jak najlepszej strony. Będzie nam Was bardzo brakowało!!!

Karolina Blicharczyk