Dzień otwarty

10 stycznia 2017 r. gościliśmy w SP13 rodziców z dziećmi, które we wrześniu rozpoczną naukę w szkole. Wszystkich zebranych przywitała dyrektor szkoły B. Małek. Przedstawiła ofertę szkoły i zaprosiła do obejrzenia przedstawienia, a następnie zwiedzenia szkoły.

Uczniowie klas IIa i IIc pod kierunkiem swoich wychowawczyń R. Muzyk i S. Kotuli - Koczenasz zaprezentowali przedstawienie pt. "Ratujmy święta". Widzów już po wejściu na salę gimnastyczną zachwyciła scenografia i stroje aktorów. Na scenie stały sanie z Mikołajem, renifery, krasnoludki w barwnych strojach, Śnieżka, Kopciuszek...Było czym się zachwycać! Warto obejrzeć zdjęcia.

Mali aktorzy doskonale wypadli w swoich rolach. Wywołali uśmiech na twarzach dorosłych wypowiadanymi kwestiami. Przypomnieli o ważnych zasadach: należy słuchać rodziców, żyć w zgodzie ze swoim rodzeństwem, dbać o porządek w swoich pokojach,  pomagać innym i nie myśleć tylko osobie.

Podziw wzbudził występ młodych muzyków. Dzieci grały na akordeonie, skrzypcach i flecie kolędy bożonarodzeniowe.

Przedstawienie  bardzo się wszystkim podobało. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami.

Po przedstawieniu goście mieli okazję obejrzeć pozostałe pomieszczenia i sale lekcyjne. Nauczyciele klas IV-VI udostępnili gościom wystawki prac swoich uczniów.