Byliśmy w Ostravie

Dziś nasi uczniowie wybrali się z rewizytą do zaprzyjaźnionej szkoły w Ostravie. Choć współpracujemy już od lat, dla większości dzieci były to pierwsze odwiedziny w Zakladni Skola. Nasza podróż do Ostravy przebiegła bez żadnych zakłóceń i punktualnie o 9:00 byliśmy witani przez dyrekcję tamtejszej szkoły. Głównym celem dzisiejszej wizyty był udział naszych uczniów w warsztatach ceramicznych.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że nasi partnerzy posiadają wspaniale wyposażoną pracownię ceramiczną, w której tworzone są prawdziwe cuda. Uczniowie klas IId, Va i VIc wykonali przepiękne dekoracje świąteczne, które będzie można zakupić na zbliżającym się w naszej szkole kiermaszu świątecznym (05.12). Po bardzo pracowicie spędzonym przedpołudniu nasi gospodarze ugościli nas pysznym obiadem. Wróciliśmy do Raciborza zadowoleni i z głowami pełnymi pomysłów na dalszą współpracę.

K. Blicharczyk