IX Festiwal Twórczości Artystycznej

1 czerwca w Raciborskim Centrum Kultury odbył się Koncert Laureatów IX Powiatowego Festiwalu Twórczości Artystycznej.

Zmagania odbywały się w pięciu różnych kategoriach: piosenka, taniec, recytacja, teatr, konkurs plastyczny. Laureaci wyłonieni zostali w konkursach przeprowadzonych w dniach 16-20 maja 2016 r. Reprezentanci SP 13 tradycyjnie już zostali docenieni i nagrodzeni.

W kategorii Konkurs Recytatorski Alicja Kolonko zajęła I miejsce, Paulina Mierzejewska zaś II.

Należy dodać, ze dziewczyny pokonały tremę, strach wyróżniły się spośród około trzydziestu zgłoszonych do konkursu uczestników. Uczennice pięknie zaprezentowały się w czasie uroczystej gali w RCK, recytując prozę i wiersz.

Nie zawiódł również Teatr Trzynastka, zajmując III miejsce w Przeglądzie Teatralnym. Docenić należy, że szkolny teatr rywalizuje z teatrami z domów kultury, dysponującymi zupełnie innymi możliwościami. Gratulujemy i dziękujemy!