"Mądra głowa podstawowa" - konkurs dla szóstoklasistów

31 maja 2016r. w SP 13 odbył się IV Międzyszkolny Konkurs " Mądra Głowa Podstawowa".

Szóstoklasiści z raciborskich szkół zmagali się z pytaniami z języka polskiego, matematyki, przyrody i historii. Konkurencje dotyczyły też znajomości przysłów i popularnych książek. Uczestnicy budowali wieże z patyczków, bawili się w kalambury, a także rozwiązywali krzyżówki. Dzięki wspólnej pracy i zabawie poznawali się i integrowali, mogą się przecież spotkać wkrótce w gimnazjum. Najlepsi zdobyli tytuł " Mądrej Głowy" oraz statuetkę Sowy.

Pierwsze miejsce zajęła  SP 1, drugie miejsce ZSP 2, trzecie miejsce SP 18. Dyplom uznania przyznano  reprezentantom SP13, którzy występowali poza konkurencją.

Organizatorzy gratulują zwycięzcom i dziękują raciborskim szkołom za współpracę.