Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca – z okazji pierwszego dnia wiosny – w naszej szkole zorganizowany został happening „Mam Talent”, w którym udział wzięły klasy IV-V. Zdolni uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów i zdolności. Były pokazy taneczne, występy wokalne, recytatorskie oraz popisy instrumentalistów, a nawet pokaz magii czy wyczynowej jazdy na rowerze. Różnorodne umiejętności naszych szkolnych artystów oceniało jury, które tworzyły panie: Janina Kalwala, Dorota Kozdra oraz Iwona Sedlaczek. Wpływ na wyłonienie zwycięzców wiosennego happeningu miała także publiczność. Wspólnymi siłami, przy znakomitej zabawie wyłoniono zwycięzców w trzech kategoriach: taniec, śpiew oraz inne talenty.

W kategorii tanecznej zwyciężył duet: Milena Gnot i Małgorzata Walter (z klasy Vc). Miejsce drugie zdobyła uczennica Julia Król (Vb), natomiast miejsce trzecie zajęły ex aequo: solistka Paulina Mierzejewska (IVa) oraz trio Julia Król, Laura Papiernik i Oliwia Białuska (Vb).

W kategorii wokalnej pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Gniewek (Vb), która zaskoczyła jury pięknym wykonaniem piosenki Anny German. Miejsce drugie wywalczył duet wokalny: Julia Schulz i Wiktoria Jaroszewicz, a miejsce trzecie zdobyła Hanna Śliwińska (IVa).

W kategorii „inne talenty” bezsprzecznie zwyciężyły siostry Kamila i Laura Lazar, które przedstawiły niesamowicie ciekawy i całkowicie zaskakujący pokaz magii. Ich występ wzbudził ogromne emocje wśród publiczności. Drugie miejsce za wspaniałą recytację wiersza J. Brzechwy „Brudas” uzyskał Szymon Rostek (IIIc), a miejsce trzecie otrzymał Kamil Kwaśniewicz (IVa), który zaprezentował swoje umiejętności gry na keyboardzie.

Jury postanowiło przyznać dodatkowe wyróżnienie za „najlepsze show” dla tria w składzie: Seweryn Szymbrski, Hadamiec Tomek i Jakub Thym (IVa). Chłopcy swoim występem dosłownie „porwali” wszystkich do wspólnej zabawy. Dodatkowo za swój pokaz otrzymali nagrodę publiczności.

Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą zabawę!

I. Sedlaczek