Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stanisława Staszica w Raciborzu

Sukcesy sportowe

Obecny rok szkolny obfituje w spore sukcesy sportowe. Szczególnie zasłużyły się drużyny koszykarek i siatkarek trenowane przez p. D. Kozdrę.

1 grudnia odbył się Gwiazdkowy Turniej Dwójek Siatkarskich dziewcząt i chłopców klas V i VI. Zawody zorganizowało Gimnazjum nr 3 w Raciborzu. W turnieju wzięło udział 20 par dziewcząt i 20 par chłopców. Nasza szkoła zdobyła wszystkie miejsca na podium i jedno tuż za:

I m. Wiktoria Śmietana i Wiktoria Wilusz- kl. VIb,

II m. Martyna Czerniak i Marta Jurczyk- kl. VIb,

III m. Joanna Brzenczka i Wiktoria Pławecka kl. VIb,

IV m. Laura Siwak- kl. VIa i Nicole Winkler- kl. VIc.

1. lutego 2016 r. drużyna koszykarek w składzie: Julia Auguścik, Joanna Brzenczka, Martyna Czerniak, Marta Jurczyk, Laura Papiernik, Wiktoria Pławecka, Julia Ralko, Laura Siwak, Emila Stefaniszyn, Wiktoria Śmietana, Wiktoria Wilusz i Nicole Winkler  zajęła I miejsce w Finale Miejskim Minikoszykówki  Dziewcząt Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Natomiast 10. marca w finale rejonowym w Rudniku dziewczęta zdobyły II miejsce.