Sukces uczennic koła muzycznego w XV edycji Wojewódzkiego Konkursu „Mistrz Fletu”.

11 grudnia, w auli Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Dzieci, Młodzieży i Rodzinie „Pomocna Dłoń” w Raciborzu, odbyła się XV edycja Wojewódzkiego Konkursu „Mistrz Fletu”. Wzięło w niej udział trzynaście podmiotów wykonawczych (duetów, kwartetów
i zespołów fletowych), które oceniane były w trzech kategoriach wiekowych. Łącznie
w konkursie uczestniczyło ponad 100 wykonawców.

Celem konkursu jest kultywowanie tradycji muzykowania, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań grą na fletach podłużnych, zapoznanie z utworami o tematyce bożonarodzeniowej różnych krajów i narodów. Oceniając, jury konkursowe brało pod uwagę takie elementy wykonawcze jak: technika gry (aplikatura, oddech, biegłość, poprawność melodyczno-rytmcizna), intonacja, stopień trudności, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny.

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w zmaganiach konkursowych, a ich wysiłek włożony w przygotowanie repertuaru – przyniósł efekty, ponieważ zdobyły one zaszczytne drugie miejsce!

Dziewczynki zaprezentowały na fletach kolędę „Wśród nocnej ciszy” oraz piosenkę o tematyce bożonarodzeniowej „Joy to the World”, w trzygłosowych opracowaniach.  Przygotowaniem uczennic zajęła się pani Iwona Sedlaczek – nauczyciel muzyki w naszej szkole. Jak podkreśla: „uczennice wykazały się talentem, wrażliwością muzyczną, a także ogromną pracowitością”. Dziewczęta zapowiedziały, że zamierzają wytrwale ćwiczyć coraz to trudniejsze utwory, by za rok zawalczyć o jeszcze wyższe miejsca na konkursowym podium. Na pamiątkę sukcesu uczennice przyniosły świąteczne upominki, dyplomy oraz szklaną statuetkę, która będzie przypominała o ich sukcesie, zdobiąc szkolną gablotę z trofeami.

W zmaganiach konkursowych XV edycji Wojewódzkiego Konkursu „Mistrz Fletu” naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klasy Vb oraz VIb:

Aleksandra Bożek, Emilia Czajkowska, Anna Durka, Julia Król, Kamila Lazar, Laura Papiernik, Martyna Lach, Iga Pazderyn, Wiktoria Gniewek, Wiktoria Śmietana, Wiktoria Pławecka, Weronika Bugla oraz Aleksandra Kwaśniewicz.

Serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia - "Nowiny"