Turniej gier planszowych

5 grudnia uczniowie klasy 4a spędzili bardzo emocjonujące przedpołudnie. Wraz z wychowawczynią K. Blicharczyk udali się do Zamku Piastowskiego, by wziąć udział w Turnieju Gier Planszowych zorganizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta i Fundację Proaktywni. Pierwsze chwile upłynęły na poznaniu zasad poszczególnych gier, by później wziąć udział w turnieju. Największym zainteresowaniem cieszyły się kubki „Speed Stacks”, których układanie i składanie na czas dostarczyło uczestnikom wielu emocji.

Znalazło się również wielu amatorów gry „Pentago”, „Quatro” lub „Abalone”. Są to gry logiczne, w których, by wygrać, należy przewidzieć ruch przeciwnika. Bardzo miło jest nam oznajmić, że we wszystkich grach uczniowie naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjni. W kubkach „Speed Stacks” I miejsce zajęła Hania Śliwińska, tuż za nią był Tomek Hadamiec. W grze „Pentago” I miejsce zajął Kamil Kwaśniewicz, Mikołaj Kaliniak był najlepszy w grze „Abalone”, a Magdalena Piekarz znalazła się ex-equo na I miejscu w grze „Quatro”. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe (gry i koszulki) oraz słodycze. Po zakończeniu turnieju na wszystkich uczestników czekała niespodzianka – na dziedziniec zamku zawitał najprawdziwszy Święty Mikołaj, który w zamian za wierszyk lub piosenkę rozdawał słodkości.