Konkurs 1 z 10

19 października br. w naszej szkole odbył się konkurs "Jeden z dziesięciu". Głównym celem tego konkursu, było zmobilizowanie uczniów do solidnego przygotowania, do diecezjalnego konkursu o tematyce Światowych Dni Młodzieży.

Uczniowie uczyli się m.in. o ideach, historii i celach ŚDM. Ponadto poznali orędzie papieża Franciszka do młodych. Pośród materiałów nie zabrakło tekstów wyjętych z ewangelii wg św. Mateusza. W konkursie szkolnym - jak przystało - udział wzięło 10 uczniów z klas V i VI. Po pierwszej rundzie, w której organizator konkursu - ks. Zygmunt Nagel zadawał po trzy pytania, nastąpił kolejny etap, kiedy to uczniowie wyznaczali siebie nawzajem. W ostatnim etapie zostało trzech zawodników, spośród których udało się wyłonić zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Kwaśniewicz, drugie Weronika Bugla, a trzecie Joanna Brzenczka. Gratulujemy!

Ten konkurs traktujemy jako zabawę. Oficjalny konkurs szkolny na podstawie pytań wysłanych przez organizatorów konkursu będzie miał miejsce w najbliższy czwartek tj. 22 X 2015. Później etap rejonowy i finał w Opolu. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy "Jednego z dziesięciu" dostaną się do kolejnego etapu i życzymy sobie, żeby przynajmniej jeden z naszych uczniów został laureatem etapu finałowego w Opolu.

ks. Zygmunt Nagel