Lekcja astronomii na żywo

W dniu 21 września 2015 roku w naszej szkole odbyła się „lekcja astronomii na żywo”. W tym dniu gościliśmy dwóch astronomów, pasjonatów Wszechświata, twórców projektu  Astrohunters – panów Dawida Barteczko i Michała Witka.

Uczniowie klas IV – VI wysłuchali wykładów na temat kosmosu, a następnie razem już z młodszymi dziećmi uczestniczyli w warsztatach na boisku szkolnym, gdzie mogli obserwować przez ogromne teleskopy naszą najbliższą gwiazdę - Słońce.

Piękne animacje filmowe oraz zdjęcia przeniosły nas w fascynujący kosmiczny świat. Podczas tej niepowtarzalnej wycieczki obserwować mogliśmy wielkie, kosmiczne eksplozje, kolorowe mgławice, supernowe i białe karły – kosmos, który co noc pojawia się nad naszymi głowami jest fascynujący.

Astrohunters to duet dwóch mieszkańców Rydułtów, których połączyła wspólna pasja do obserwowania nocnego nieba. Dawid Barteczko i Michał Witek – mówią o sobie, że na co dzień są pochłonięci pracą i życiem rodzinnym, lecz za każdym razem, kiedy tylko jest taka możliwość biorą teleskopy i nocną porą obserwują niebo w poszukiwaniu kolorowych mgławic, odległych galaktyk czy całkiem bliskich, ale trudnych do wypatrzenia komet. To co obserwują w wizjerach teleskopów podsyca wyobraźnię. Swoimi spostrzeżeniami i wiedzą podzielili się z uczniami naszej szkoły.  Uczniów, których członkowie Astrohunters choć trochę zarazili miłością do astronomii odsyłamy na stronę internetową (www.astrohunters.pl), na której można znaleźć wiele ciekawych informacji, zdjęć i animacji.