Informacja o procesie montażu źródełek w szkołach

Dyrektor szkoły za aprobatą Rady Rodziców zgłosił gotowość szkoły do montażu urządzeń do udostępniania wody pitnej dla uczniów tzw. źródełek. Zostaną zainstalowane w naszej szkole.

Źródełko (poidełko) to urządzenie zamontowane do ściany, posiadające misę i kranik, do którego należy doprowadzić wodę zimną i zapewnić podłączenie do kanalizacji.

Po montażu źródełka zostanie przeprowadzone badanie jakości wody, a po otrzymaniu pozytywnego wyniku, nastąpi podpisanie protokołu odbioru zampntowanego źródełka.

Zgodnie z zaleceniami żywieniowymi dzieci powinny wypijać minimum 6-8 szklanek płynów dziennie, najlepiej w postaci wody. Przy dużej aktywności fizycznej lub wysokiej temperaturze otoczenia ilość wody powinna zostać zwiększona o dwie szklanki. Gdy dziecko za mało pije, następuje odwodnienie organizmu, w efekcie dziecko jest osłabione, zmęczone, może je boleć głowa, ma obniżoną koncentrację i sprawność fizyczną.