Wycieczka klas III

W czerwcu klasy IIIa IIIb spędziły dwa dni w Kotlinie Kłodzkiej. Uczniowie poczuli smak wielkiej przygody i wcielili się w poszukiwaczy złota w zwiedzanej w Złotym Stoku kopalni. Zwiedzili twierdzę w Srebrnej Gόrrze, która jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. W chwili powstania (1763-1785) należała do najnowocześniejszych tego typu fortyfikacji w Europie. Największy podziw budził i nadal budzi potężny Donjon, jeden z najciekawszych obiektόw fortyfikacji epoki nowożytnej. fort w Srebrnej Górze.

Wędrowali szlakiem Błędnych Skałek. Odwiedzili też pijalnię wód w Polanicy-Zdroju, gdzie mieli okazję skosztowania wody mineralnej. Wycieczka była bardzo udana.