Mądra Głowa Podstawowa

27. maja uczniowie klas szóstych ośmiu raciborskich szkół podstawowych spotkali się w SP 13, aby zmierzyć się ze sobą w konkursie "Mądra Głowa Podstawowa". Organizatorki konkursu Z. Bobyk i E. Kocyłowska jak zwykle przygotowały interesujące zadania. Szóstoklasiści sprawdzali poziom swojej wiedzy w siedmiu rozgrywkach. Najwięcej punktów można było uzyskać za rozwiązanie kart pracy (po 20 pkt.), obfitujących w zadania z matematyki, przyrody, historii i języka polskiego.

Tradycyjnie nie obyło się bez zadania konstrukcyjnego polegającego na wybudowaniu wieży. Były też różne zadania językowe.

Po podsumowaniu punktacji okazało się że najlepiej wypadł zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1, uzyskali 38 pkt., na drugim miejscu znaleźli się uczniowie SP 18 (36,5 pkt.). Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3, której bardzo niewiele zabrakło do drugiego miejsca , ich wynik to 36 pkt. Na dalszych miejscach kolejno znalazły się ZSP nr 2, SP5, SP4, ZSP nr 3. Poza konkursem wystąpili uczniowie z SP 13.

Gratulujemy wszystkim wspaniałej wiedzy i odwagi w jej prezentowaniu. Zapraszamy za rok kolejnych szóstoklasistów!