Św. Mikołaj w szkole

ŚWIĘTY MIKOŁAJ jest znany na całym świecie. W Anglii jest nazywany Father Christmas, w USA Santa  Claus, we Włoszech Babbo Natale, w Niemczech - Heilige Nicolaus.  Z czasem święty Mikołaj zmienił swój wygląd. Kiedy  Holendrzy osiedlili się w USA nazwa Siter Klaas zmieniła sie na Santa Claus. W Ameryce  Święty Mikołaj przybrał  postać pyzatego dziadka o  czerwonych policzkach i długiej białej brodzie,  podróżującego saniami w zaprzęgu reniferów.

Mikołaj był szlachetnym biskupem. Legendy mówią, że  potrafił czynić cuda. Najsłynniejsza z nich opowiada o trójce dzieci, które zły  drwal zabił i ukrył w beczce.  Mikołaj przywrócił dzieci do życia i obsypał je prezentami.

Dziś, 6 grudnia, wszystkie dzieci w naszej szkole  z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa – Mikołaja. Zjawił się już tuż po ósmej rano, ubrany w tradycyjny strój z workiem pełnym prezentów. Odwiedził każda klasę. Najmłodsze klasy przywitały Gościa piosenkami i wierszykami.  Mikołaj obdarował słodyczami wszystkie dzieci i prosił, aby zawsze były grzeczne. Cieszyli się wszyscy, ci mali i duzi.

Serdecznie zapraszamy św. Mikołaja do naszej szkoły za rok!