Program "Owoce i warzywa w szkole"

Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym.

W Polsce program skierowany jest do 1 389 600 dzieci uczęszczających regularnie do szkół podstawowych, tj. realizujących obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego oraz dzieci klas I-III.

Program finansowany jest ze środków pochodzących z budżetu UE (88%) oraz środków pochodzących z budżetu krajowego (12%)

Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się 2 - 3 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa (przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe) oraz soki.

W ramach programu uczniowie naszej szkoły biorą udział w różnych działaniach edukacyjnych propagujących zdrowe nawyki żywieniowe.

W czwartek, 4. grudnia uczniowie klas Ia i Ic z wychowawczyniami M. Riemel i J. Koczenasz przygotowali przedstawienie „Zdrowo jem, więcej wiem”. Obejrzeli je wszyscy uczniowie klas I-III oraz rodzice.

Mali aktorzy wystąpili w pięknych strojach. Zachęcali do zdrowego odżywiania, stosowania diety bogatej właśnie w warzywa i owoce. Występ bardzo się wszystkim podobał.