Wizyta czeskich uczniów

W ramach współpracy szkół partnerskich ponownie gościliśmy w naszej szkole uczniów z Zakladni Skola z Ostrawy. Tym razem przyjechało dwunastu uczniów i trzech nauczycieli. Gościli u nas po raz pierwszy.

Po przyjeździe goście wzięli udział w zajęciach plastycznych przygotowanych przez K. Jasion. Wspólnie z uczniami naszej szkoły przygotowali  „Drzewo przyjaźni”. Odrysowywali swoje dłonie, wycinali i przyklejali na drzewo. Powstały bardzo ciekawe prace. Jedna z nich została u nas, a drugą młodzi plastycy zabrali do swojej szkoły.

Kulminacyjnym punktem programu dzisiejszej wizyty było wyjście do raciborskiego aquaparku H2Ostróg. Spędzili tam dwie godziny na dobrej zabawie. Udali się tam pod opieką K. Cieślaka.

Po powrocie dzieci ze swoimi opiekunami zwiedzili naszą Trzynastkę. Gościom bardzo podobało się u nas. Uznali, że szkoła jest  bardzo ładna, kolorowa i wspaniale wyposażona. Bawili się też na placu zabaw.

Po obiedzie wszyscy ponownie zgromadzili się w świetlicy, gdzie odbyło się krótkie pożegnanie. Wykonano też pamiątkowe zdjęcie. Wkrótce następne spotkanie partnerskich szkół.