Pasowanie na ucznia

22 września 2014 r.  to pamiętna data dla dzieci I klas. W tym dniu, w murach naszej Szkoły odbyło  się uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów Pierwszoklasistów. W pasowaniu udział wzięły cztery klasy pierwsze. Wszystkich zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli powitała dyrektor szkoły, Bogusława Małek. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Prezydent Miasta Raciborza - Ludmiła Nowacka. Pierwszaki wzorowo zdały swój pierwszy egzamin – próbę smaku, wytrzymałości i odwagi, udowadniając, że zasłużyły na zaszczytne miano ucznia Szkoły Podstawowej nr 13, im. Stanisława Staszica w Raciborzu.

Uroczystość Pasowania na Ucznia uświetnił  program artystyczny przygotowany przez uczniów  klas IV.  Dzięki niemu pierwszoklasiści zrozumieli, że nasza szkoła to nie tylko miejsce, w którym będą się uczyć, to również miejsce, w którym będą rozwijać swoje zainteresowania i odkrywać talenty. Po części artystycznej przyszła kolej na część oficjalną uroczystości, którą rozpoczęło wprowadzenie na salę sztandaru szkoły. Następnie wszyscy uczniowie kierując prawą dłoń w kierunku sztandaru powtarzali za Panią Dyrektor słowa przysięgi. Po ślubowaniu dyrektor Bogusława Małek i jej zastępczyni Sylwia Madera przystąpiły do pasowania uczniów. Akt ten podkreślił fakt przyjęcia do społeczności szkolnej uczniów klas I.  Na zakończenie uroczystości Dyrektor szkoły życzyła uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, a  Pani Prezydent Miasta Raciborza Ludmiła Nowacka, owocnej nauki. Następnie każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek.  Ten uroczysty dzień na pewno pozostanie na długo w pamięci pierwszaków, ich rodziców i wychowawczyń klas I. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych dzieci, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów! Powodzenia!

Joanna Rzepiel