Pożegnanie klas szóstych

26 czerwca 2014 roku o godzinie 17.00, w obecności wiceprezydent Ludmiły Nowackiej, Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, rodziców i głównych bohaterów tego popołudnia, czyli uczniów klas szóstych, w wypełnionej po brzegi i pięknie udekorowanej sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczystość pożegnania szkoły przez uczniów klas szóstych. Do tego dnia, obecni już absolwenci, przygotowywali się pod czujnym okiem wychowawczyń Elżbiety Kocyłowskiej i Justyny Wydry już od kilku tygodni..

Najważniejszym elementem pierwszej części uroczystości było przekazanie sztandaru klasom piątym oraz ślubowanie absolwentów. Nie obyło się również bez ważnych i pięknych słów skierowanych do uczniów i rodziców. Głos zabrały: dyrektor Bogusława Małek, oraz Wiceprezydent Ludmiła Nowacka. Złożyły uczniom bardzo piękne życzenia.

Następnie Dyrektor wręczyła dyplomy absolwenta wszystkim szóstoklasistom oraz nagrody dla wyróżniających się w nauce i w rożnych konkursach. Na koniec wręczono Orły Trzynastki, przyznane najlepszym spośród wszystkich wyróżnionych. Otrzymali je Kamila Meca z klasy VIa i Maciej Małek z kl. VIb. Lista ich sukcesów znajduje się na stronie Orły Trzynastki.

W kolejnej części uroczystości absolwenci szkoły wystąpili z programem artystycznym. Ich występ spotkał się z żywym odbiorem publiczności. Przedstawiciele klas czwartej i piątej dawali starszym kolegom rady na dalsze lata nauki oraz dziękowali za wspólnie spędzony czas. Wręczyli też przygotowane przez siebie drobne upominki. Szóstoklasiści podziękowali wszystkim uczącym ich nauczycielom piosenką oraz wręczając im kwiaty. Najbardziej wzruszającym momentem było podziękowanie rodzicom. Nie obyło się bez łez.

Szóstoklasiści życzymy Wam wielu sukcesów w gimnazjum i nie zapominajcie o Trzynastce!