Rozstrzygnięcie konkursu informatycznego

Nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego "Z technologią w szkole" organizowanego we współpracy z UŚ w Cieszynie w ramach badań dotyczących technologii informacyjnych w szkole podstawowej. Celem głównym projektu jest podniesienie kompetencji informacyjnych oraz praktycznego zastosowania technologii informacyjnych w nauce dzieci szkół podstawowych.

W trakcie projektu uczniowie wybranych klas biorą udział w dwóch konkursach i uczestniczą w zajęciach komputerowych zapoznających z rożnymi programami, prowadzonych przez studentkę wdrażającą projekt - D. Zegzułę.

Pozyskane informacje i wnioski z projektu zostaną anonimowo wykorzystane w jednej z prac magisterskich Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

We wtorek, 4 marca rozstrzygnięto pierwszy konkurs "Moja szkoła, moja nauka". Do konkursu przystąpiło ponad 30 uczniów z klas I-VI, którzy przygotowali bardzo pomysłowe i różnorodne prace: grafiki komputerowe, prezentacje w programie PowerPoint oraz filmy, a do ich wykonania wykorzystali komputery, tablety, aparat fotograficzny i kamerę. Jury konkursu najwyżej oceniało prace, w których wykorzystano jak najwięcej programów i urządzeń.

A oto wyniki konkursu:

Klasy I-III:

1. miejsce Laura Lazar, uczennica kl. Ib

2. Michał Hula,

3. Wiktor Smoleń.

Klasy IV-VI:

1. miejsce Michał Niemiec, uczeń kl. 4b - przygotował prezentację o naszej szkole w programie PowerPoint, do której zrobił sam zdjęcia oraz nakręcił film.

2.Anna Derwisz i Wiktoria Gaducewicz,

3. Zuzanna Brodala.

Organizatorka konkursu wręczyła zwycięzcom nagrody, a wszystkim uczestnikom słodycze. A na koniec konkursowicze ustawili się do wspólnego zdjęcia.

Rysmer