Wizyta strażnika

Dziś klasy pierwsze odwiedził wyjątkowy gość. Dzięki zaproszeniu pani Dyrektor do szkoły zawitał strażnik miejski, by przeprowadzić z naszymi najmłodszymi pogadanki na temat bezpieczeństwa. Pan strażnik wzbudził wśród uczniów duży respekt i wszyscy słuchali go z wielkim zainteresowaniem.

Uczniowie przypomnieli sobie o podstawowych zasadach zachowania się w drodze do szkoły, o tym jak poprawnie przechodzić przez jezdnię i że nie wolno rozmawiać z nieznajomymi. W związku ze zbliżającą się zimą nasz gość przypomniał dzieciom również o bezpiecznych zabawach na śniegu, które powinny się odbywać tylko w miejscach specjalnie do tego przeznaczonych. Na zakończenie spotkania każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał plakietkę odblaskową i książeczkę informacyjną o podstawowych zasadach bezpieczeństwa razem z numerami alarmowymi na Policję, Straż Pożarną i Pogotowie.