Festyn rodzinny

W piątek, 21. maja o godz. 16.00 rozpoczął się festyn rodzinny należący już do tradycji SP 13 . Nauczyciele i uczniowie przygotowali w szkole liczne wystawki prac uczniowskich.

Przez cały czas trwania festynu odbywały się występy uczniów wyłonionych w szkolnym konkursie Mam talent lub zgłoszonych przez wychowawców a dedykowane rodzicom.

Wystąpiły utalentowane solistki: Aleksadra Figurniak, Agnieszka Bulenda, Marta Zarzecka i Nicole Strzałkowska oraz liczne zespoły wokalne z klas I-III. Uczniowie z klas Ib przedstawili krótką inscenizację dla mam. Z FlashCups zaprezentowali się chłopcy z IVb: Łukasz Kołodziej, Michał Załęski i Przemek Grabowski. Chętni rodzice wzięli udział w dwóch konkursach razem ze swoimi dziećmi. Zadaniem dzieci było nakarmienie najpierw tatusiów - pączkiem zawieszonym na nitce, a następnie mam - słodkimi powidłami. Za drugim razem trudność polegała na tym, że dzieci miały zawiązane oczy.

Obejrzeliśmy też wspaniale pokazy zapaśnicze, a wśród zapaśników uczniów z naszej szkoły. Nie zawiedli też strażacy. Zrobili kurtynę wodną spragnionym ochłody dzieciom, oraz zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego.

Wszyscy uczestnicy festynu mogli skorzystać ze szkolnej kawiarenki, w której sprzedawano ciasta upieczone przez mamy oraz kawę i herbatę. Panie ze stołówki szkolnej przygotowały dla spragnionych dzieci coś do picia. Każde dziecko mogło skosztować za darmo watę cukrową i kupić frytki. Pod koniec imprezy odbyła się licytacja tortu przypominającego budowlę z gry Minecraft, przygotowanego na tę okazję przez p. Pańczyniak. Licytację wygrała Ania, ale wspaniałomyślnie podzieliła się tortem z innymi licytującymi. Na zakończenie obejrzeliśmy pokaz capoeiry, wywodzącej się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej sztuki walki, której formy są rytmiczne, akrobatyczne i skupiają się na kopnięciach. Istotą capoeiry są elementy tańca wpływające na płynność i nieprzewidywalność ataków.

Na szczęście pogoda nam dopisała. Zabawa dobiegła końca i nie było czasu na nudę. Zapraszamy za rok!