Obchody Święta Niepodległości

8 listopada w  Szkole Podstawowej nr 13 odbyła się uroczysta akademia z okazji 94 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły wraz z wychowawcami .Grupa uczniów z klasy VI b i  IV b  pod kierunkiem nauczyciela historii p. Sylwii Madery przygotowała  montaż słowno –muzyczny podkreślający wagę i znaczenie Święta  Niepodległości.

Piękne recytacje wierszy, odpowiednio dobrane podkłady muzyczne i pieśni wojskowe (przygotował p. Andrzej Lipiec), dekoracja wykonana przez p. Katarzynę Jasion nadały temu świętu szczególny wyraz. Podczas akademii przypomniano uczniom o ważnych faktach historycznych prowadzących do wolności w 1918 roku, ukazano rolę Józefa Piłsudskiego w kształtowaniu państwa polskiego i jego granic w latach 1918-1922.

Na zakończenie uroczystości przypomniano dzieciom o tym, że dzień 11 listopada to wielkie Święto Narodowe i z tej okazji odbędą się miejskie uroczystości w których wezmą udział przedstawiciele naszej szkoły – poczet sztandarowy wraz z opiekunem.